Projekt sodelovanja Kaj nas uči Mura je bil LAS Prlekija odobren na 5. Javnem razpisu za Podukrep 19.3 Priprava in izvajanje dejavnosti sodelovanja lokalne akcijske skupine. Sodelujoča partnerja na območju LAS Prlekija sta poleg Občine Ljutomer še Občina Križevci in PRA Ljutomer (vodilni partner LAS Prlekija).
Cilj v okviru operacije sodelovanja je vzpostaviti kakovostno zeleno infrastrukturo na območjih varstva narave, predvsem Nature 2000. Želja je razviti visokokakovostno ponudbo zelenega turizma, ki temelji na aktivnem ohranjanju narave, krajine in kulturne dediščine in ki ne bo poslabšala stanja ohranjenosti. S tem bodo zagotovljene tudi ključne ekosistemske storitve.
Operacija bo povezala posamezne učne poti ob reki Muri v medregijsko mrežo in na izbranih lokacijah razvijala učne vsebine. Poenotena bo celostna grafična podoba učnih poti, pripravile se bodo interpretacijske vsebine, usposobili interpretatorji ob učnih poteh in izdelali trajnostni načrt promocije in trženja. Vzajemno in skupno se bodo promovirale zlasti v mreži srednjih in osnovnih šol, hkrati pa tudi kot nadgradnja turistične ponudbe z naravoslovnimi vsebinami. Z začetkom delovanja Tinekovega broda se je, zaradi kolesarjev, turistov in domačinov, močno povečala prehodnost reke Mure. Z nadgradnjo oz. podaljšanjem učne poti Biomura bo tako povezan tudi sedež Ribiške družine na Moti s Tinekovim brodom. Trajanje projekta je predvideno od 1. 10. 2020 do 30. 9. 2022.
Aktivnosti operacije so združene v šest delovnih sklopov:
Delovni sklop 1 – Vodenje in koordinacija operacije
Delovni sklop 2 – Priprava interpretacijskih in učnih vsebin
Delovni sklop 3 – Razvoj interpretacijske infrastrukture
Delovni sklop 4 – Vzpostavitev interpretacijskih točk na terenu
Delovni sklop 5 – Vzpostavitev mreže interpretacijskih točk ob Muri
Delovni sklop 6 – Promocija in obveščanje
Projekt je sofinanciran s stran Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (EKSRP):Evropa investira v podeželje.